Top 10 gier dla miłośników domowej hodowli

Trudno jest znaleźć dziecko, które nie kochałoby zwierzątek i nie marzyłoby skrycie o kotku lub piesku. W dziecięcych latach nie odstrasza nas ogrom obowiązków związanych z opieką nad zwierzęciem w domu, mamy też na ogół wtedy znacznie mniej zobowiązań i możemy spędzać więcej czasu w domu na zabawie z ukochanym pupilem. Jako dorośli często nie możemy znaleźć odpowiedniej ilości czasu, by zajmować się czworonogami, ponieważ codzienne obowiązki za bardzo nas angażują. Bez względu na to czy jesteś właścicielem jakiegoś zwierzątka, czy tylko o tym skrycie marzysz, przygotowaliśmy dla Ciebie listę dziesięciu najlepszych gier dla miłośników domowej hodowli.

10.The Sims 4: Psy i koty

Symulator The Sims zna chyba każdy – jest to gra, w której możemy wykreować swojego sima i pokierować jego codziennym życiem. W dodatku do czwartej edycji możemy również zapewnić mu czworonożnego towarzysza – psa albo kota. Wygląd i charakter zwierzęcia – tak samo jak w przypadku naszej postaci – sami wykreujemy, lecz, podobnie jak w czasie gry w kasynie, nie będziemy mogli przewidzieć wszystkiego – nie ustrzeżemy więc naszych ulubieńców przed różnymi chorobami.

9.Kotki i pieski

Jest to symulator opieki nad zwierzętami przeznaczony przede wszystkim dla najmłodszych graczy. Naszym zadaniem będzie tu zaopiekowanie się naszymi pupilami i zadbanie o ich szeroko rozumiany komfort. Będziemy więc zapewniać naszym czworonogom spacery i różne rozrywki, a także dbać, by nie zabrakło im ani karmy, ani zabawek. Gra jest stosunkowo nieskomplikowana i nie sprawi trudności nawet młodszym odbiorcom.

8. Dog Trainer

Jeśli od dzieciństwa marzysz o posiadaniu i wytrenowaniu własnego psa, ta gra jest zdecydowanie dla Ciebie. Rozgrywka zaczyna się od wyboru rasy psa, wykreowania jego wyglądu i wybrania różnych charakterystycznych cech. Tak jak w prawdziwej hodowli, będziemy musieli dbać o dietę naszego pupila, wyprowadzać na spacery i dbać o jego komfort. Gra umożliwi nam nauczenie czworonoga różnych typów sztuczek.

7. Mew Genics

Grę tę polecamy przede wszystkim nastolatkom, a także dorosłym, którzy nie mają nic przeciwko czarnemu humorowi. Wcielimy się w niej w postać starszej pani, która zajmuje się hodowlą kotów. Budżet mamy dość skromny, musimy więc dysponować nim niemal tak rozsądnie jak w czasie inwestowania w kasynie. Będziemy dbać o komfort naszych kotów, zapewniać im odpowiednie warunki i planować ich rozmnażanie.

6. Catlateral Damage

Wszyscy właściciele kotów wiedzą, że zwierzęta te mają niewytłumaczalną skłonność do strącania przypadkowych przedmiotów ze stołów. W grze tej wcielimy się w takiego właśnie kociego łobuza. Naszym zadaniem będzie strącenie jak największej ilości przedmiotów w jak najkrótszym czasie pod nieobecność właścicieli. Staramy się oczywiście dokonać jak największej demolki w jak najkrótszym czasie.

5. Fisty-Fluffs

Jeśli zastanawiałeś się kiedyś, co porabiają Twoje zwierzęta pod Twoją nieobecność, gra ta może pobudzić Twoją wyobraźnię. Wcielisz się w niej w jednego z kocich rozbójników i będziesz toczyć walki z innymi kotami (maksymalnie trzema). Do dyspozycji będziesz miał nie tylko zęby i pazurki, ale również różne przedmioty. Możesz również zawierać sojusze w celu obrony misek z karmą przed szczurami.

4. Ostatni spacer. O jednego chomika za daleko

Jest to gra zręcznościowa, która spodoba się wszystkim właścicielom chomików. Pewnego dnia główny bohater odkrywa, że jego ulubiony gryzoń Kudłacz został uprowadzony przez grupę przestępczą kierowaną przez niebezpiecznego bandytę Wisława Brutala. By ocalić biedne zwierzątko, trzeba wygrać w nielegalnym wyścigu chomików organizowanym przez szajkę. Naszym zadaniem jest pokierowanie kulą z Kudłaczem w środku tak, by jak najszybciej dotrzeć do mety i ominąć wszystkie niebezpieczne pułapki.

3. Best Friend Forever

Jest to nietypowa gra, w której połączone są dwa popularne motywy: opieka nad zwierzętami oraz randkowanie. Wcielimy się tu w postać mieszkańca miasta Rainbow Bay, gdzie zajmiemy się tresurą nowo adoptowanego psa. Będziemy dbać o niego tak, by rozwinąć możliwie jak najlepiej sześć parametrów: energia, sprawność fizyczna, zaufanie, maniery, inteligencja i towarzyskość. Resztę swojego wolnego czasu poświęcimy na poszukiwanie drugiej połówki.

2. Nintendogs: Chihuahua & Friends

Gra ta jest przeznaczona na kieszonkową konsolę DS. Jest to jeden z ciekawszych symulatorów hodowli psów, w którym do wyboru mamy poza tytułową chihuahua takie rasy jak Yorkshire Terrier, owczarek niemiecki, owczarek szetlandzki, bokser czy Cavalier King Charles Spaniel. Dotykowy ekran pozwoli nam na interakcję z naszym czworonogiem, a więc będziemy mogli go głaskać, wyprowadzać na spacer czy też myć. Mikrofon pozwoli nam na nauczenie naszego psiaka słuchania komend.

1. Little Friends: Dogs & Cats

Jest to kolejny już na naszej liście symulator hodowli zwierząt. Rozgrywkę rozpoczniemy standardowo od wyboru zwierzęcia – do dyspozycji mamy sześć raz psów i trzy rasy kotów. Będziemy musieli zadbać o jego komfort i rozrywkę, dostarczając mu zabawki i smakołyki (pamiętać należy, że każda rasa ma własną osobowość i ulubiony typ przysmaków).

Gry o tematyce zwierząt domowych można też znaleźć w kasynach internetowych, gdzie również możemy podnieść sobie wrażenia z rozgrywki, obstawiając mniejsze lub większe zakłady. Jedne z najlepszych witryn hazardowych można sprawdzić na liście kasyn mobilnych na stronie kasyna24.pl.