Miejsce dla osób lubiących rośliny i zwierzęta – Palmiarnia w Gliwicach

Dla miłośników zieleni i dla tych, którzy chcą spędzić wolny czas w wyjątkowej scenerii, gliwicka Palmiarnia jest miejscem wyjątkowym. Obiekt ten znajduje się na terenie Parku Chopina – jednej z najważniejszych oaz zieleni w ścisłym centrum miasta. Sama Palmiarnia jest wyjątkową atrakcją przyrodniczą oraz głównym celem niejednej wycieczki do tak pięknego miasta, jakim są Gliwice.

Co warto wiedzieć na temat tego obiektu?

To, co urzeka turystów spacerujących po terenie Parku Chopina, to nowoczesna konstrukcja o powierzchni 2000 m2. Choć pierwsze szklarnie w tym miejscu powstały w 1880 roku, obecny kształt Palmiarni w Gliwicach jest efektem prac zakończonych w 1924 roku. Obecnie jak czytamy na regionalnym serwisie informacyjnym Gliwice Info, w tym wielkim budynku można ujrzeć ponad 5600 roślin, w gronie których znajdują się okazy liczące sobie około 150 lat. Ze względu na bogatą i zróżnicowaną kolekcję, Palmiarnia została podzielona na pięć pawilonów. Każdy z nich skupia się na odrębnej tematyce.

Co można zobaczyć w trakcie zwiedzania tego obiektu?

Pawilon z roślinami użytkowymi, pawilon z roślinami tropikalnymi oraz pawilon historyczny. Swoje miejsce mają tu również sukulenty, własnym pawilonem mogą się też pochwalić akwaria. W trakcie zwiedzania palmiarni można się też spotkać z ciekawymi zwierzętami, przy czym na szczególne wyróżnienie zasługują tu klatki z papugami oraz terraria. Całość robi ogromne wrażenie, dzięki czemu Palmiarnia od lat pozostaje jedną z najważniejszych atrakcji, jakimi mogą się pochwalić Gliwice. Na tych, którzy w czasie wycieczki po tej części Górnego Śląska będą chcieli odpocząć wśród egzotycznych roślin, Palmiarnia ta bez wątpienia stanie się nie lada atrakcją.