Gdzie kupić papugę?

Papugi ptaki, które zazwyczaj mierzą od 80 do 90 cm w dorosłości i charakteryzują się posiadaniem upierzenia w zróżnicowanych i intensywnych kolorach. Są one głównie zielone, ale mają inne kolory, takie jak czerwony, żółty lub niebieski. Innym charakterystycznym czynnikiem tych zwierząt jest ich duży i zakrzywiony dziób oraz eleganckie i długie ogony.

Papugi są bardzo inteligentnymi zwierzętami i potrafią naśladować ludzkie dźwięki. Jest to fakt, który uczynił je bardzo popularnymi zwierzętami domowymi. Papugi wydają dźwięki między osobnikami tego samego gatunku w celu komunikacji, oznaczenia terytorium i identyfikacji. Są one uważane za hałaśliwe ptaki, ponieważ lubią nieustannie skrzeczeć. Zwierzęta te mają wielką zdolność latania, jak również zręczność, aby chwycić i wspiąć się na gałęzie drzew z ich pazury. Pazury te składają się z 4 palców: 2 z przodu i 2 z tyłu.

Jeż europejski w Polsce

Papugi są generalnie zwierzętami dziennymi, choć nie są w pełni aktywne przez cały dzień. W godzinach południowych, kiedy jest cieplej, ptaki te zazwyczaj korzystają z okazji do odpoczynku. To właśnie w godzinach porannych i wieczornych są one najbardziej aktywne i przemieszczają się na duże odległości w poszukiwaniu pożywienia. Jeśli chodzi o ich dietę, są roślinożercami i żywią się owocami, orzechami, owadami i ślimakami. Niektóre gatunki jedzą również wilgotną glebę, która pomaga im neutralizować substancje chemiczne zawarte w owocach.

W naturze, ptaki te żyją w ciepłych lub tropikalnych obszarach, więc idealna temperatura w pomieszczeniu dla nich powinna być ciepła. Mimo to, zwierzęta te są dość odporne i dobrze znoszą szeroki zakres temperatur, o ile jest on regularny i bez nagłych zmian. Jeśli są one trzymane na zewnątrz, powinny być osłonięte od wiatru i deszczu.

W swoim naturalnym środowisku ptaki te żyją w koloniach liczących od 20 do 30 członków, ponieważ są to zwierzęta społeczne. Bardzo często zdarza się, że papugi są monogamiczne, z jednym samcem i jedną samicą przez całe życie. To z tą parą będą kopulować, dzielić się jedzeniem i pielęgnować się nawzajem przez całe życie.

Jak długo żyją papugi?

Papugi są bardzo długowiecznymi zwierzętami, niektóre z nich żyją prawie tak długo jak ludzie. Zazwyczaj, jeśli mają zapewnioną dobrą jakość życia, żyją od 80 do 100 lat.

Gdzie kupić papugę?

Dziś papugi można kupić tylko od wyspecjalizowanych hodowców. Te egzotyczne ptaki są poszukiwane przez pozbawionych skrupułów kolekcjonerów, którzy nie dbają o to, co się z nimi dzieje, nawet jeśli są świadomi, że jest to nielegalna praktyka. Obecnie ptaki te są zagrożone wyginięciem i zabieranie ich z ich naturalnego środowiska jest nielegalne i podlega karze pozbawienia wolności. Mimo to, istnieją gatunki, które można trzymać pod warunkiem, że zostały wyhodowane w niewoli i nie zostały upolowane w swoim naturalnym środowisku. Musimy być ostrożni, ponieważ istnieje wiele stron, które promują sprzedaż tych zwierząt i może to być nielegalna sprzedaż i oszustwo.

Udając się do zaufanego, wyspecjalizowanego hodowcy, musimy dowiedzieć się o pochodzeniu papugi, jak była wychowywana i sprawdzić czy jest w dobrej kondycji zdrowotnej. Ptaki, które są sprzedawane w hodowlach ptaków muszą być zarejestrowane i mieć gwarancje, że ich stan zdrowia jest w porządku.